Neler yeni

E-BERK’in Yeni “Eser’i” Koçali Sulama Tünelini Açacak!

Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
76,367
T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ve Devlet Su İşleri tarafından yaptırılacak olan Adıyaman Koçali Sulaması Yaklaşım Kanalı ve Tünel İnşaat Projesi’nde Türk mühendis ve teknisyenlerin emekleri ile E-BERK Firması tarafından tamamen yerli hale getirilen 4800 mm Single Shield Tünel Açma Makinesi (TBM) kullanılacak.

E-BERK firması Anadolu Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan yerleşkesinde, “Eser” adı verilen Tünel Açma Makinesini tanıtıcı bir sunum yaptı. Yapılan sunuma, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Devlet Su İşleri (DSİ) 20. Bölge Müdürü Sadullah Seven, Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Muhittin Dinçer, Kormak İnşaat Malzemeleri San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Özhelvacı ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Bunun üzerine E-BERK firması ve DSİ, tanıtımı yapılan tünel açma makinasının Adıyaman Koçali Sulaması Yaklaşım Kanalı ve Tünel İnşaat Projesi'nde kullanılması üzerine anlaşmaya vardı.

Proje kapsamında Adıyaman'a içme ve sulama suyu sağlamasının yanı sıra yılda yaklaşık 100 milyon kilovatsaat enerji üretecek santrale, bu tünel ile su taşınacak.

Kaynak : https://www.yeraltihaber.com/haber/e-berkin-yeni-eseri-kocali-sulama-tunelini-acacak-1373
 
Üst